22 May
22May

     Prawdopodobnie czeka nas od początku 2022 roku rewolucja w podatkach, która dotknie największą grupę przedsiębiorców. Jednym z głównych pomysłów faktycznego dodatkowego opodatkowania firm jest brak możliwości odliczania od podatku składki zdrowotnej, którą to fizycznie płaci się jednym przelewem do ZUS, a dopiero później trafia ona do NFZ. W powszechnej świadomości utrwaliło się przekonanie, że jest to jeden z elementów składki ZUS i tak to funkcjonuje w potocznym obiegu. 

     Taka zmiana niestety spowoduje realny wzrost opodatkowania, ponieważ obok faktycznie płaconej składki, to dodatkowo będzie trzeba opłacić większy podatek dochodowy w tej samej wysokości. Rzeczywista podwyżka będzie stanowiła 9%, przynajmniej według wstępnych zapowiedzi. 

     Media zdążył już okrążyć pomysł jak można uniknąć planowanej podwyżki podatków dla przedsiębiorców. Jednym z najprostszych pomysłów jest przejście z formy prawnej jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Do tej pory wielu przedsiębiorcom nie zawsze opłacało się zmieniać formę prawną przedsiębiorstwa ze względu na rozmaite przeszkody administracyjne i organizacyjne. Obecnie korzyść wyboru prowadzenia firmy w postaci sp. z o.o. wydaje się być dużo bardziej wyraźna, chociażby ze względu na brak konieczności opłacania składek do ZUS (co do zasady) oraz opodatkowanie dochodów małej spółki na poziomie 9%. Są to dwie najłatwiej zauważalne korzyści nie wspominając też o innych zaletach takiej formy. 

     Ze względu na zbliżającą się rewolucję w podatkach Biuro Rachunkowe GESTIA dodaje do oferty swoich usług pomoc przy rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a później oczywiście obsługę księgową. To co zawsze podkreślamy, to że nie działamy na utartych schematach i każdego nowego przedsiębiorcę traktujemy bardzo indywidualnie, tak aby jak najbardziej dostosować poziom usług do oczekiwań klienta. 

     Jeżeli jesteś zainteresowany pomocą przy rejestracji spółki z o.o. lub już takową posiadasz i potrzebujesz obsługi księgowej skontaktuj się z nami. 


Pozdrawiamy 

Zespół BR GESTIA

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.