POMOC W ZAŁOŻENIU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Chociaż jest to najprostsza forma prowadzenia biznesu, na jaką można się zdecydować, również stawia ona wiele wymagań i odpowiedzialności natury prawnej. Dla wielu osób, które zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem firmy, jest to zazwyczaj pierwszy typ działalności, na jaki się decydują i pierwsze zetknięcie z wymogiem prowadzenia księgowości oraz szeregiem wyborów dotyczących m.in. form opodatkowania czy możliwości skorzystania z ulg podatkowych. Wszystkie te wymagania w połączeniu z natłokiem obowiązków niosą za sobą ryzyko błędów, zaniedbań lub podjęcia niekorzystnych decyzji. Z tego powodu warto skorzystać z usług profesjonalistów oferujących pomoc w założeniu działalności gospodarczej

Dowiedz się więcej!

Kim jesteśmy?

Gestia to biuro rachunkowe, które od ponad dekady pomaga w zakładaniu i prowadzeniu jednoosobowych firm. Zapewniamy kompleksową pomoc w założeniu działalności gospodarczej, wspierając przyszłego przedsiębiorcę na każdym etapie tego procesu. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, doradzając mu rozwiązania księgowe i prawne, najkorzystniejsze z punktu widzenia usług świadczonych przez jego firmę. Przedsiębiorcom, którzy zdecydowali się na nasze usługi, oferujemy pomoc m.in. w:

  • rejestracji działalności gospodarczej i wyborze optymalnej formy opodatkowania, 
  • kontaktach z instytucjami państwowymi: urzędem skarbowym, ZUS-em, GUS-em, S,
  • prowadzeniu pełnej lub uproszczonej księgowości.

Nasza pomoc w założeniu działalności nie kończy się na sprawach formalnych. Nasi eksperci udzielają również wsparcia merytorycznego, dotyczącego wszelkich kwestii związanych z prowadzeniem firmy pomagając przedsiębiorcom w zrozumieniu przepisów prawnych i podatkowych oraz podejmowaniu korzystnych dla nich decyzji.

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Przedsiębiorca chcący założyć jednoosobową działalność gospodarczą musi już na samym początku dokonać szeregu istotnych wyborów, z których wiele będzie determinować sposób prowadzenia przez niego firmy. Oprócz szeregu decyzji formalnych dotyczących nazwy firmy, adresu (opcjonalnie), przypisaniu kodów PKD i rejestracji w CEIDG musi on również zdecydować się na wybranie preferowanej formy opodatkowania. Wybór między zasadami ogólnymi, podatkiem liniowym i ryczałtem ma fundamentalne znaczenie zarówno w kwestiach wysokości odprowadzanych kwot oraz ewentualnych ulg, jak i obowiązków związanych z prowadzeniem księgowości. 

Ze względu na dynamicznie zmieniające się przepisy podatkowe znalezienie optymalnego dla siebie rozwiązania jest trudnym zadaniem, w którym niezbędna może okazać się pomoc w założeniu działalności gospodarczej ze strony biura rachunkowego

Dlaczego warto z nami współpracować?

Otwarcie własnego biznesu to nie lada wyzwanie. Procedury, formularze, przepisy — wszystko to może przytłoczyć nawet najbardziej zdeterminowanego przyszłego przedsiębiorcę. Dzięki nam nie musisz przechodzić przez ten proces samodzielnie, mogąc skupić swoją uwagę tylko na tym, czego dotyczy Twoja działalność. Korzystając z naszej oferty dotyczącej pomocy w założeniu działalności gospodarczej, zostawiasz w naszych rękach wszelkie formalności jednocześnie, zachowując pełną decyzyjność w każdym kluczowym obszarze funkcjonowania Twojej firmy. 

Oferujemy także księgowość naszych Klientów w wybranej przez nich formie — zarówno tradycyjnej, jak i online realizowanej za pomocą nowoczesnej aplikacji mBanku, z którym aktywnie współpracujemy. Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem, którzy przeprowadzili już wielu przedsiębiorców przez gąszcz biurokracji oraz pomogli im podjąć opłacalne decyzje. 

Jeśli chcesz rozpocząć swoją działalność na rynku jako przedsiębiorca prowadzący dobrze prosperującą firmę, skorzystaj z naszej pomocy w założeniu działalności gospodarczej i dołącz do grona wielu zadowolonych Klientów!